Jdi na obsah Jdi na menu
 


FRANCOUZSKÉ COPÁNKY

... O FRANCOUZSKÝCH COPÁNCÍCH
( Francouzské copánky , Cornrows , Corny , Melounky , Melouny, Dračí copánky ...)

Jedná se o copánky pletené při hlavě postupným přibíráním pramínků vlasů. Pletou se z vašich vlastních vlasů nebo lze plést s přídavkem umělých vlasů, které prodlužují trvanlivost účesu až na 5 týdnů.
Tento extravagantní účes se může stát i velmi originálním večerním, společenským účesem.
Díky své nenáročnosti na údržbu jsou velmi oblíbeným účesem na dovolené a to jak v létě k moři / na školu v přírodě/ na tábor, tak i v zimě na hory (stálost účesu i po sundání čepice).

 

POŽADAVKY PRO NAPLETENÍ FRANCOUZSKÝCH COPÁNKŮ:

 • Pro napletení francouzských copánků by vaše vlasy měly být minimálně cca 10 cm dlouhé. Záleží na typu a hustotě vašich vlasů. Platí tu pravidlo: Čím delší jsou vlasy, tím déle a lépe copánky drží.
  Ztrvalené vlasy nedoporučuji takto splétat.
 • Copánky pletu na umyté vlasy.
  Umýt je stačí den před pletení. Dobré jen omezit použití kondicionérů, kůr a jiných dodatečných přípravků. Nechoďte ke mě s umaštěnou nebo zgelovanou hlavou. Děkuji :)

 

 ÚDRŽBA FRANCOUZSKÝCH COPÁNKŮ:

 • Myjí se dle potřeby (cca 1x týdně) opatrně běžnými šampony bez kondicionéru. Časté namáčení snižuje jejich trvanlivost.
 • Pozor na spálení pokožky hlavy v letních měsících!
  V letních měsících a především u moře je dobré cestičky namazat opalovacím olejem, nebo přes copánky v prvních dnech nosit šátek. Spálená kůže by byla velmi nepříjemná a copánky by se museli s velkou pravděpodobností rozplést.
 • Pro uhlazení drobných vlásků se používají gely a jiné stylingové přípravky.
 • Nedoporučuji je nosit déle jak 5 týdnů. Po té je pokožka hlavy opravdu ráda, že jí pořádně umyjete i pod copánkem.

MOŽNOSTI FRANCOUZSKÝCH COPÁNKŮ:

 • Materiál: vlasy / kanekalon ( / chemlon) 

 • Tvarové možnosti: Pletou se v pruzích, vlnách, kolech ... o různých tloušťkách a průměrech ... Do copánků lze zaplést vlasy po celé hlavě, nebo jen na půlce (čelenka). Lze je kombinovat copánky (viz kombinace fr.copánků a copánků). Existuje nespočet možností. Nakonec tedy můžete mít na hlavě opravdový originál.

 

Náhledy fotografií ze složky FRANCOUZSKÉ COPÁNKY