Jdi na obsah Jdi na menu
 


MATERIÁLY - RASTA COPÁNKY

Aneb z čeho všeho pletu.

Copánky většinou pletou s přidáním umělých vlasů (kanekalon). Protože chci, aby byly copánky cenově dostupnější, opět pletu i z chemlonu (umělé vlákno).   
Díky přidání umělého materiálu jsou copánky bohaté a lze tím samozřejmě prodloužit i vaše vlasy.

kanekalon -  Obrazek   Obrazek - chemlon

CHARAKTERISTIKA JEDNOTLIVÝCH MATERIÁLŮ:

Kanekalon (profi)
         vzorník kanekalon

 • Jsou to syntetické vlasy . Je to profesionální materiál používaný v  salonech. Má strukturu pravých vlasů. Je to nejlepší požná varianta.

 • V trvalé nabídce je více jak 25 odstínů: červená, modrá, růžová, fialová, oranžová, zelená, žlutá ... blond -> zrz -> hnědá ->černá. Dá se tedy sehnat i v přirozeném odstínu vašich vlasů.
  Existují rovné varianty, jako i různě zvlněné a pokroucené.
  Vzorník barev kanekalonu 
  zdeMůžete se i inspirovat nevšedními barevnými kombinacemi v této galerii.

 • Trvanlivost copánků: až 6 měsíců. Doporučuji ale nosit max. 3-4 měsíců. Pak je dobré přeplést alespoň kontury. Nejpozději po 6 měsících je dobré přeplést komplet.

Chemlon (economy) - Z TOHOTO MATERIÁLU JIŽ NEPLETU

 • Chemlon je umělé vlákno (polypropylen), nejedná se o profesionální materiál. se dá sehnat pouze v odstínech dle momentální nabídky výrobců a prodejců . Většinou jsou to různé barevné valéry (různé pestré barvy, jejich odstíny: zelené, modré, fialové, červené, vínové ... to v kanekalonu prakticky neexistuje). Nevýhodou je, že kromě černé je sehnání jiné přirozené barvy (blond, hnědá) velmi obtížné až takřka nemožné. Je výrazně levnější což ho dělá řadě lidí dostupnější. Dalo by se říct že se jedná o "Economy" variantu.
 • Chemlon se dá sehnat v různých barevných odstínech, které ale bohužel nebývají vždy dostupné. Dá se sehnat černý, tmavě hnědý, béžová na blond vlasy. Dále pak bílý, různé modré,oranžové, červené, zelené, fialové, růžové... odstíny.

 • Trvanlivost copánků:  max. 4 měsíce, pak se materiál cuckovatí. Doporučuji ale nosit max. 3-4 měsíců. Při dlouhodobějším nošení doporučuji komplet přepletení.

Vlastní vlasy (basic)
         copánky z vlastních vlasů
 

 • Tyto copánky se dají plést i jen z vlastních vlasů. Copánky ale vypadají poměrně řídké - velmi závislé na hustotě vašich vlasů, nicméně copánky vypadají málo bohatě.
 • Trvanlivost copánků: max. 1 měsíc. 
  Mluvit o nějaké konkrétní trvanlivosti u copánků z vlastních vlasů je velmi ošemetné. Velmi záleží na hustotě, kvalitě a střihu vašich vlasů, jak se vrtíte v posteli, jestli nosíte čapky/helmy...jak často budete copánky mýt, jestli budete plavat či potápět se ...  A faktor asi nejdůležitější: je otázka, co ještě vám bude připadat na hlavě nositelné. Většinou tyto copánky z vlastních vlasů volí holky bosorky a divožínky, kterým nevadí trochu divočejší přírodní vzhled. Po pár dnech či týdnu  nošení je třeba počítat s jemných chlupacením copánků. Jak jde čas, jsou copánky divočejší a divočejší.
  Být na mě, tak tuto variantu nepletu. Ale žádali jste mě o ni, tak jsem vás vyslyšela.

 Vlna a jiné příze - Z TĚCHTO MATERIÁLŮ NEPLETU

 • Některé pletařky používají i jiné příze pro pletení Rasta copánků. Já z nich ale nepletu. Většinou se jedná o bavlnu, tudíž je to nesyntetický materiál. Péče o copánky je s nimi obtížnější, materiál při mytí velmi velmi těžkne, je nevzhledný, výběr barev nepostačující a trvanlivost materiálu velmi malá.
  Pokud ale chcete pár copánků z barevných bavlnek a přízí, nebráním se. Ale spíš si budete muset materiál přinést sami.

 

Náhledy fotografií ze složky VZORNÍKY