Jdi na obsah Jdi na menu
 


O MĚ

Zdravím, 

jmenuji se Míša.  Pletení copánků je pro mě hlavně takovým podivným koníčkem (vedle snowboardu, jezevčíků, architektury atd). Bydlím na Praze 8, kde i pletu.

 

V roce 1999 jsem začala plést Rasta copánky z chemlonu. Jelikož jsem chodila do tvořivě zdatné třídy, začalo to poplétáním spolužeček. Pak přibyly kamarádky, pak kamarádky kamarádek ... Až jsem se dostala k úplně cizím lidem. Ti se stali za ty hodiny pletení méně neznámými až se z některých stali stálí zákazníci proplouvající celým spektrem služeb mnou nabízených.

 

Zhruba v té samé době (1998) jsem sestře plétávala francouzské copy. Ze dvou bylo postupem času pět (na což jsem byla patřičně hrdá) ... pak i deset. Pak se začalo experimentovat s různýmy tvary copánků.

 

Na podzim roku 2002 jsem se poprvé pokusila plést rasta copánky z kanekalonu. Podle mě to byl již tehdy pokus zdařilý a kanekalon se tak stal materiálem číslo jedna.

 

Jak už to tak v mé historii bylo, ku předu mě táhnou především sny mých kamarádek a zákaznic. A tak od roku 2009 prodlužuji vlasy metodou microring a od roku 2011 jsem na vašich hlavách schopna vyrobit i silkydready.

 

Od podzimu 2005 jsem se objevila na internetu s webovkama a tím vznikl i můj pletařský pseudonim RASTA4U (před tím jako rasta-m, rasta-misha). Zprvu jsem si udělala webovky na wz.cz, později zde na estranky.cz .

 

Jakékoliv spojení tohoto jména s někým jiným než se mnou (Míša) a černoškou v logu považujte za náhodu bez jakékoliv souvislosti se mnou, mými pracemi. Děkuji.

Na závěru roku 2016 jsem úspěšně dokončila kadeřnický kurz. Takže případná doúprava vlasů (ofiny, časem i podstřihy) jsou možné a můžete ode mě odcházet kompletně vyfešákovaní.

ja2.jpgja1.jpgn791428447_1681259_3777.jpg

 

Dnes pletu rasta copánky jak z kanekalonu tak stále i z chemlonu a i zvlastních vlasů, a francouzské copánky z vlastních vlasů, s přídavkem kanekalonu nebo chemlonu. Prodlužuji a zahušťuji vlasy metodou microring a stejnou metodou i připevňuji barevné melíry do vašich vlasů. Je zároveň možné našití vlasových pásů (další z metod prodlužování vlasů). Jsem schopna na vaší hlavě vyrobit i silkyd ready. Přírodní dready k respektu k nim samým nedělám (a jsem v tom strašně pomalá). Ale ráda vám poradím, kam na ně, bo i do toho trochu vidím. Ke každému zákazníkovi přistupuji individuálně a s pokorou mě vlasní splnit jeho přání a představy. Brouzdám po netu (hlavně amerika a anglie) a snažím se shánět nové informace, inspirace...

 

Francouzské copánky a prodlužko dělám sama a s Rasta copánky mi dopomáhají mé šikovné kamarádky, aby jsem vám zkrátila "utrpení" ze sezení .

 

Jaké práce mám a do jaké kategorie pletařek patřím už nechám jen na vás. Bo co člověk, to názor.

 

 

Mějte se krásně a užívejte si netradičních účesů,

Míša, R4U