Jdi na obsah Jdi na menu
 


ÚDRŽBA A TRVANLIVOST COPÁNKŮ:

ÚDRŽBA A TRVANLIVOST COPÁNKŮ:

 • Jedná se o účes nenáročný na údržbu. Myjí se dle vlastní potřeby (cca jednou za 1-2 týdny) šamponem bez kondicionéru, který se rozředí s vodou.
  Pozor, velmi časté namáčení vede k chlupacení (vylézání vlasů z copánků). V případě špatného počasí je lze dosušit fénem (vlažnějším vzduchem).
  V průběhu nošení copánků se vám mohou hodit i vlasové vody (DIXI na suché vlasy... k dostání v drogeriích), dětský olejíček (AVIRIL) a nebo přímo spray na copánky - Braid Spray 4in1 (nakupuji v obchodu salonu Rasta).

 • Vlasy rostou tak kolem 1cm za měsíc, proto jsou po měsíci, dvou, třech ... měsících viditelné odrosty. Možností jak to řešit je víc:
  Nevadí mi to - tak to je nejlepší varianta :)
  Chci s tím něco udělat: můžeš si koupit šátky, čelenky a vesele je začít nosit. Můžeš si rozplést přední copánky a vzniklou ofinu si nechat zajímavě ostříhat. Nebo si můžeš nechat odrostlé copánky přeplést a to buď postupně všechny (chceš-li je nosit půl roku a déle, třeba kvůli dorůstání vlasů) a nebo si nejviditelnější copánky nechat přeplést. Bohužel to nefunguje tak, že by se jen nějak upravily ty odrosty. Copánek se musí rozplést a znovu naplést od začátku.

 • Tento účes doporučuji nosit max. 4 - 6 měsíců, protože vlasy odrůstají a zacuchávají se z důvodu nečesání. Mohlo by po té dojít ke vzniku dreadů, které by se pak hůře odstraňovaly. Optimum jsou podle mě 3 měsíce. Pokud si při copáncích necháváš dorůstat vlasy a chceš je tedy nosit mnohem déle, je lepší si nechat copánky přeplétat.

  Všimla jsem si, že lidi se zapletenými pouze částmi hlavy (ofiny, ostrůvky, podplety) nosí copánky spíše po dobu 1-3 měsíců.  Lidé s lustými copánky max 3 měsíce. U těchto účesů začnou často dříve vadit nositelům odrosty copánků.

 • P(r)o sundání copánků NENÍ NUTNÉ OSTŘÍHÁNÍ SE. Copánky se jednoduše rozpletou. Po té se z nich vyčešou vlasy uvolněné za celé období nošení tohoto účesu a tedy nečesání vlasů (cca 60-100 vlasů za den).  Pro snadnější rozčesání vlasů jsou kondicionéry, olivový olej, ba i majolka :) . Pak doporučuji vlasy umýt a použít regeneraci či jinou výživnou kůru. Vlasy budou opět takové, jako před napletením.
  Pokud jste slyšeli o někom, kdo zkončil na ježka, pak mu je rozplétal netrpělivý člověk. Jelikož lze rozčesat i 12 leté dready, pak jde rozčesat vše!
  Hůře rozčesatelné dready vznikají nekvalitním upletením copánků, jejich nošením velmi dlouhou dobu, naprostou laxností k tomu co se vám v průběhu nošení tvoři pod copánky, netrpělivostí při rozplétání...
  Máte-li problém či nejasnosti s rozplétáním, zeptejte se své pletařky, nebo si je od ní nechejte sundat.   

 

Náhledy fotografií ze složky spraye, vlasové vody...